ASPEKT realizuje saunarium w nowo oddanym hotelu z kompleksem spa

ASPEKT realizuje saunarium w nowo oddanym hotelu z kompleksem spa

Do zapewnienia relaksu dla gości hotelowych w strefie SPA znajdują się cztery kabiny saun: sauna sucha, sauna ziołowa, biosauna i sauna IR oraz łaźnia parowa i pomieszczenie ze słoneczną łąką SunSky.

Część mokra, w której goście mogą schłodzić się po seansie w saunach, zawiera lodopad i basenik z zimną wodą oraz strefę pryszniców, w której zainstalowano wiadro bosmana, dwa węże Kneippa oraz natrysk wrażeń. W strefie SPA znajdują się również dwa moczydła stacjonarne oraz podgrzewane siedziska, na których
goście mogą odpocząć.

Kabiny saun zostały wyłożone boazerią świerkową (świerk skandynawski kl. A), a elementy wyposażenia, na których dochodzić może do kontaktu ciała użytkownika z kabiną (ławy, oparcia, zabudowy ław, obudowy pieców) wykonano z bezpiecznego drewna abachi. W kabinach zainstalowano przyciski alarmowe oraz głośniki.

Łaźnia parowa została wykonana z płyt polistyrenowych i siedzisk oraz wyłożona mozaiką szklaną. Wykonano oświetlenie światłowodowe. Łaźnia została połączona z kanałem wentylacyjnym zakończonym w łaźni anemostatem.  W pomieszczeniu technicznym znajdują się urządzenia sterujące pracą kabin: sterowniki do saun oraz generator pary ze sterownikiem oraz pompą dozującą koncentrat zapachowy do łaźni parowej, włączniki oświetlenia światła kabin oraz sterowniki dla podgrzewanych siedzisk i leżanek, włącznik wytwornicy lodu do lodopadu oraz włącznik lampy SunSky. W osobnym pomieszczeniu przy prysznicu wrażeń znajduje się panel kontrolujący pracę tego urządzenia.


 

1. Sauna sucha

Kabina sauny wyposażona jest w piec elektryczny Harvia Elegance F18 o mocy 18 kW obsługiwany przez sterownik Harvia CG170. Sterownik, oprócz uruchomienia pieca, pozwala również na włączanie oświetlenia kabiny sauny (3 lampy w narożach z drewnianymi abażurami). W suficie sauny znajduje się wiązka światłowodów, którą włączyć można odpowiednim włącznikiem w pomieszczeniu technicznym.

Sauna wyposażona została w cebrzyk o poj. 4 litrów, chochlę do polewania kamieni wodą, termo/higrometr, klepsydrę oraz 4 zagłówki.

Warunki panujące w saunie suchej to wysoka temperatura (95–100°C) oraz niska wilgotność (5–15%).

 

 

2. Sauna ziołowa

Kabina sauny wyposażona jest w piec elektryczny Harvia Legend PO165 o mocy 16,5 kW obsługiwany przez sterownik Harvia C150. Sterownik, oprócz uruchomienia pieca, pozwala również na włączanie oświetlenia kabiny sauny (3 lampy w narożach z drewnianymi abażurami). Nad piecem powieszona została misa na zioła. Za piecem zamontowano kamienną ściankę dekoracyjną. W suficie sauny znajdują się punkty świetlne, które włączyć można włącznikiem w pomieszczeniu technicznym. Sauna wyposażona została w cebrzyk o poj. 4 litry, chochlę do polewania kamieni wodą, termo/higrometr, klepsydrę oraz 4 zagłówki.

Warunki panujące w saunie suchej to temperatura około 45–55°C oraz wilgotność na poziomie 40%.

 

3. Biosauna

Kabina sauny wyposażona jest w dwufunkcyjny piec elektryczny Harvia Club Combi K15GS o mocy 15 kW obsługiwany przez sterownik Harvia C105S Logix. Umożliwiający również sterowanie temperaturą i wilgotnością. Sterownik, oprócz uruchomienia pieca, pozwala też na włączanie oświetlenia kabiny sauny (3 lampy w narożach z drewnianymi abażurami). Pod ławą zainstalowano listwę LED RGB, którą włączyć można osobnym pilotem. Sauna wyposażona została w cebrzyk o poj. 4 litry, chochlę do polewania kamieni wodą, termo/higrometr, klepsydrę oraz 4 zagłówki.

Warunki panujące w saunie suchej to temperatura 50–70°C oraz wilgotność 60–70%

 

4. Sauna IR

W kabinie sauny zainstalowano 3 promienniki Harvia Comfort o mocy 435W każdy. Promienniki oraz oświetlenie w kabinie uruchamia się sterownikiem znajdującym się w pomieszczeniu technicznym. W kabinie znajduje się czasowy włącznik promienników, po naciśnięciu którego promienniki uruchamiają się na ok. 20 minut. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć zużycie promienników oraz energii.  Sauna wyposażona została w klepsydrę oraz jeden zagłówek.

Warunki panujące w saunie IR to temperatura rzędu 40–55°C oraz niska wilgotność (5–15%).

 

5. Łaźnia parowa

Kabina łaźni została wyłożona mozaiką zarówno na ścianach, ławach jak i na suficie. Sufit wykonano w postaci tunelu instalując w nim oświetlenie Ruben Sky.
Dodatkowo zainstalowano listwę LED pod siedziskami. Dwie dysze parowe, którymi gorąca para z generatora wydostaje się w pomieszczeniu łaźni, zainstalowano pod ławami. Na suficie umieszczony jest anemostat, służący do regulowania ilości odprowadzanej pary do.
Łaźnię (generator pary, oświetlenie oraz pompę dozującą koncentrat zapachowy) uruchamia się sterownikiem znajdującym się w pomieszczeniu technicznym.

Warunki panujące w łaźni parowej to temperatura 40–50°C oraz wilgotność ok. 100%.

 

7. Strefa mokra

Część mokra, w której goście mogą schłodzić się po seansie w saunach, zawiera lodopad, włączany w pomieszczeniu technicznym włącznikiem 6 (str. 8, zdj.2) i basenik z zimną wodą oraz strefę pryszniców, w której zainstalowano wiadro bosmana, dwa węże Kneippa oraz natrysk wrażeń. W strefie SPA znajdują się również dwa moczydła stacjonarne oraz podgrzewane siedziska, na których goście mogą odpocząć.

Natrysk wrażeń uruchamia się przyciskiem, znajdującym się na ścianie przy dyszach masażu, po przyciśnięciu którego następuje sekwencja trzech programów:

  • LED czerwony + 4 dysze z wodą ok. 40°C, 30 sekund (tropikalny deszcz)
  • LED zielony + 2 dysze z zimną wodą, 30 sekund (arktyczna mgiełka)
  • LED niebieski + deszczownica ok. 40°C, 30 sekund (Ocean Atlantycki)

 

4. SunSky (słoneczna łąka)

Pomieszczenie słonecznej łąki wyposażono w lampę SunSky oraz leżankę ceramiczną. Włączenie lampy na ok. 12 minut następuje z pomieszczenia technicznego. Po około 3 minutach od wyłączenia się lampy można ją uruchomić ponownie. Leżanka w pomieszczeniu posiada matę grzewczą, której temperaturę ustawia się regulatorem